Profesjonalna lokalizacja wycieków

Profesjonalna lokalizacja wycieków

Po kilkudziesięciu latach w waszym domu lub mieszkaniu mogą pojawić się drobne przecieki spowodowane wiekiem instalacji kanalizacyjnej. Tego typu kłopotu są kwestią w pełni naturalną, gdyż rury kanalizacyjne też podlegają zużycia, w szczególności po kilkudziesięciu latach. Jeżeli już więc wasz dom posiada ponad trzydzieści lat, to z całą pewnością warto sprawdzić całą instalację kanalizacyjną.

Jest to konieczne szczególnie gdy co jakiś czas w waszym domu pojawiają się mokre plamy na ścianach. Znaczy to, że gdzieś w systemie kanalizacyjnym istnieje drobna luka, która później może zamienić się w prawdziwą powódź. Warto więc odpowiednio uprzednio zareagować i zainwestować swoje środki finansowe w profesjonalne badanie termowizyjne. Nie jest to z całą pewnością zbyt droga usługa, w szczególności bacząc na potencjalne zagrożenie. Koszt wyremontowania zalanego domu będzie zdecydowanie o wiele większy, niż precyzyjne zbadanie systemu kanalizacji przez fachowców.
Wykrywanie nieszczelności jest możliwe, dzięki fachowym kamerom termowizyjnym. Za ich pomocą specjaliści z uwagą sprawdzą cały system kanalizacji oraz wasz dach. Badanie zakończy się dokładnym wskazaniem wszystkich drobnych nieszczelności znajdujących się zarówno w systemie kanalizacyjnym, jak i na dachu. Fachowcy powiedzą wam także, w których miejscach mogą w przyszłości pojawić się nieszczelności, co będzie powiązane z wiekiem całego systemu kanalizacyjnego. Uzyskane informacje pomogą wam zaplanować przeprowadzenie generalnego remontu polegającego na uszczelnieniu dachu oraz wymianie części systemu kanalizacyjnego. Dzięki profesjonalistom dowiecie się, które rury wymagają pilnej konwersji, a które jeszcze spokojnie wytrzymają kolejnych kilkanaście lat. Na pewno będziecie zadowoleni z wykonanej przez fachowców pracy, gdyż pozwoli wam ona na zaoszczędzenie dość dużej ilości waszych środków majątkowych. Nagłe zalanie domu lub pełna wymiana systemu kanalizacyjnego kosztowałaby was kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dzięki specjalistom uda wam się w znacznym stopniu obniżyć koszt remontu co najmniej o pięćdziesiąt procent, czyli o kilkanaście tysięcy zł. Warto więc najpierw przeprowadzić badanie termowizyjne, a dopiero w późniejszym czasie podjąć się przeprowadzenia generalnego remontu.
Zobacz więcej: próba szczelności.