Bramy garażowe – co trzeba wiedzieć?

Garaże przydomowe pełnią wiele funkcji. Są nie tylko i wyłącznie stanowiskiem postojowym dla auta, ale również miejscem przechowywania różnorakich urządzeń o przeznaczeniu technicznym oraz sprzętu ogrodowego. Majsterkowicze na prawdę często urządzają sobie w garażach warsztaty, gdzie w spokoju mogą oddawać się swojej pasji.

Nawet jeśli nie mamy samochodu, garaż nam się zdecydowanie przyda, szczególnie o ile w domu nie dysponujemy pomieszczeniem, które służy za kantor do przechowywania przedmiotów o różnym zastosowaniu. Efektywność garaży w dużym stopniu uzależniony jest od rodzaju zastosowanej bramy.
Bramy garażowe
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bram, dzięki czemu właściwie każdy znajdzie rozwiązanie, które spełnia jego wymagania. Wyróżnia się kilka zasadniczych rodzajów bram. Są to bramy uchylne, nazywane również płytowymi, w czasie podnoszenia których wysuwana jest dolna część, więc wymagają z przodu na prawdę bardzo dużo wolnej przestrzeni. Dużym zainteresowaniem cieszą się bramy segmentowe, które nie potrzebują miejsca przed garażem, więc dobrze sprawdzają się w przypadku krótkich podjazdów. Odznacza je duża szczelność, są więc zalecane do garaży ocieplanych a także garaży znajdujących się blisko drogi. Zwiększającym się zainteresowaniem cieszą się bramy rolowane, które znane są także pod nazwą bramy żaluzjowe. Jak nazwa wskazuje, działają tak jak roleta okienna. Wyróżniają się sporym komfortem użytkowania, ponieważ wyposażone są w napęd elektryczny. Występuje też najbardziej klasyczny rodzaj bram, czyli bramy rozwieralne. Ich popularność jednakże z roku na rok spada. Coraz częściej wybieramy rozwiązania przyszłościowe, które zajmują mało miejsca, a ich obsługa odbywa się automatycznie. Dlatego tak popularne są bramy rolowane oraz segmentowe. Warto dodać, by decydując się na bramę do swojego garażu, zwracać szczególną uwagę na materiał, z którego została utworzona. Brama jest inwestycją na bardzo długie lata, zatem powinna wyeksponować się głównie trwałością, dzięki czemu nie będziemy musieli jej szybko wymieniać na nowy model. Sprawdźmy także, czy wybrany przez nas model posiada wszystkie atesty. Jeżeli już nie posiadamy ani odpowiednich umiejętności, ani narzędzi wybierzmy producenta, który w ofercie przewiduje opcjonalnie także montaż.
Zobacz: producentbram24.pl.