Jeśli budujesz dom

Wybierając drzwi wewnętrzne możemy mieć kłopoty z doborem koloru, budowy czy ewentualnymi ozdobami. Jednak rzadko uprzytamniamy sobie z innego problemu, czyli wybraniem drzwi przylgowych lub bezprzylgowych.
Drzwi wewnętrzne bezprzylgowe i przylgowe różnią się szczegółami, takimi jak połączenia z futryną.

Widoczna różnica jest w wyglądzie, gdyż rodzaj drzwi jest dobierany do stylizacji wnętrza.
Drzwi wewnętrzne przylgowe są spotykane w większości mieszkań. Są proste w montażu, popularniejsze i spotykane w wielu wzorach. Charakterystyczne dla drzwi przylgowych jest nachodzące na ościeżnicę wycięcie, zwane przylgą. Nawiasy w drzwiach wewnętrznych przylgowych są łatwe do wyregulowania i widoczne. Natomiast zamek przy tego typu drzwi jest ukryty. Drzwi z charakterystycznym wcięciem pasują do pomieszczeń klasycznych i w stylu retro. Drzwi wydają się mało ważące.
Drzwi wewnętrzne bezfelcowe są pozbawione załamanej krawędzi, która występuje w drzwiach przylgowych. Zamknięte drzwi tworzą z ościeżnicą równą, gładką powierzchnię. Zawiasy są ukryte, niemniej jednak na nieszczęście ciężkie do potencjalnego wymontowania. Krawędzie wyglądają masywnie, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się optycznie większe. Drzwi bez przylgi świetnie odnajdą się w pomieszczeniach, urządzonych w stylu innowacyjnym i minimalistycznym. Idealnie sprawdzają się w wąskich przejściach. Są łatwiejsze w utrzymywaniu czystości. Drzwi wewnętrzne bezprzylgowe są jednak trudniejsze w montażu a także droższe od drzwi, które posiadają przylgę.

Polecana strona: drzwi zewnętrzne łódź.