Pomoc dla frankowiczów – gdzie szukać pomocy?

Wiele osób skorzystało z oferty instytucji bankowych i zaciągnęło kredyty we franku szwajcarskim. Wszyscy idealnie uprzytamniamy sobie, że obecnie sytuacja takich osób w wielu sytuacjach jest bardzo trudna. Jest to powiązane z niekorzystnym kursem walutowym, co przekłada się nie tylko na wzrost miesięcznej raty za kredyt, niemniej jednak również wzrost salda zadłużenia, które może przekroczyć wręcz wartość zaciągniętego kapitału.

Stąd też pomoc frankowiczom skierowana jest do tych wszystkich, którzy mają wątpliwości co do swoich kredytów we frankach, które zostały zaciągnięte w różnych instytucjach bankowych. Taka pomoc udzielana jest przez specjalistów, a więc prawników, którzy od dawna specjalizują się w prowadzeniu spraw dotyczących nadużyć związanych z kredytami frankowymi.
Kredyty frankowe – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że w przypadku kredytów frankowych doszło do wielu nadużyć ze strony instytucji bankowych, które głównie nie informowały sumiennie swoich klientów o możliwych ryzykach. Należy podkreślić, że kredyty frankowe udzielane były przez różne banki, a najczęściej były to kredyty długoterminowe, których średnia długość to 25 lat. Taki długi okres wiąże się z ryzykiem niestabilności kursu walutowego, co w konsekwencji może przekładać się na wzrost miesięcznej raty za kredyt. W dodatku, banki coraz częściej nie informowały także swoich klientów o tym, że wzrost kursu walutowego wiąże się nie tylko ze wzrostem miesięcznej raty, ale także niekontrolowanym wzrostem salda zadłużenia. Dlatego też wiele osób, które mają kredyt frankowy, korzysta aktualnie z pomocy doświadczonych prawników, którzy zajmują się prowadzeniem zarówno czynności przedsądowych, jak też sądowych związanych ze sporami bankowymi dotyczącymi kredytów frankowych. Klienci powinni uświadomić sobie, że w przypadku stwierdzenia występowania w umowach kredytów frankowych np klauzul niedozwolonych, możliwe jest unieważnienie kredytu frankowego albo także odfrankowienie kredytu. Warto więc zgłosić się do kancelarii prawnej, która specjalizuje się w prowadzeniu spraw frankowiczów, które w pierwszej kolejności szczegółowo zapoznają się z umowami kredytowymi, aby nakreślić klientowi możliwe rozwiązania i rozstrzygnięcia takiej sprawy.

Źródło: kredyt frankowy Głogów.