Pomoc dla osób z kredytami frankowymi – propozycja

W sytuacji kredytów frankowych bardzo często dochodziło do nadużyć ze strony banków. Warto być świadomym natomiast o tym, że o ile posiadamy taki kredyt, to możemy też skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej, które oferowana jest przez kancelarie specjalizujące się w prowadzeniu spraw dotyczących właśnie kredytów we franku szwajcarskim. Trzeba pamiętać o tym, że kancelaria frankowa oferuje usługi kompleksowe obejmujące w głównej mierze fachowe prawne doradztwo, ale również staranną analizę umowy kredytowej z bankiem.

Prawnik udzieli wsparcia na każdym etapie sprawy, a zatem zarówno w czynnościach przedsądowych, ale będzie nas też reprezentował przed sądem w przypadku postępowania. Warto zatem o tym pamiętać, jeśli zmagamy się z coraz wyższymi ratami kredytu frankowego i nie wiemy co dalej zrobić.
Kredyty we franku szwajcarskim – gdzie możemy szukać pomocy?
Głównie trzeba podkreślić, że wiele osób posiada takie kredyty. Co więcej, trzeba mieć świadomość, że kredyty frankowe udzielane przez instytucje bankowe na prawdę bardzo często obarczone są wadami prawnymi. Znaczy to, że umowy kredytów zawierają klauzule niedozwolone. Występowanie takich klauzuli jest fundamentem do tego, aby pozwać bank i domagać się między innymi odfrankowienia kredytu, a wręcz całkowitego unieważnienia umowy kredytowej. Warto pamiętać o tym, że sądy coraz częściej orzekają na korzyść kredytobiorców, ponieważ banki stosowały praktyki, które są niedopuszczalne. Dotyczy to w głównej mierze braku rzetelnej informacji dla kredytobiorców związanej z ryzykiem walutowym franka szwajcarskiego. Należy wspomnieć o tym, że nieuchronnie wiązało się to nie tylko ze wzrostem miesięcznych rat, niemniej jednak także całkowitym wzrostem salda zadłużenia, które niejednokrotnie przekraczało wartość nieruchomości. Są to nieuczciwe praktyki, które są fundamentem w głównej mierze do unieważnienia kredytu frankowego. Warto wspomnieć także o tym, że kredyt frankowy udzielany tak chętnie przez banki był obarczony sporym ryzykiem. Banki wypełniając swoje obowiązki względem klienta powinny sumiennie informować o wszystkich możliwych scenariuszach. Jeżeli już tego nie robiły, to uchyliły się od swoich zobowiązań, a więc mamy prawo ubiegać się o zwrot nadpłaconych rat czy dosłownie całkowite unieważnienie umowy.

Źródło: kancelaria frankowa.