Dokumentacja cen transferowych – usługi

Podmioty wykonujące transakcje zarówno towarowe finansowe jak też usługowe powinny uzmysławić sobie, że od 2019 roku obowiązują nowe przepisy wprowadzone przez ministerstwo finansów, które dotyczą cen transferowych. Warto być świadomym o tym, że takie ceny transferowe to również narzucone limity, które wiążą się także z przygotowaniem wymaganej dokumentacji, na którą składa się w głównej mierze część opisowa jak także analiza cen. Niestety przepisy są dość skomplikowane a także zawiłe, jak także dotyczą sporządzenia dokładnej dokumentacji, stąd też warto korzystać z pomocy profesjonalistów, którzy zajmują się kompleksowym przygotowaniem niezbędnej przez władze podatkowe dokumentacji.

Warto być świadomym również o tym, że takie firmy oprócz dokumentacji zajmują się także analizą poziomu cen czy również weryfikują pod kątem poprawności zgromadzoną przez klienta dokumentację. Jest to niezbędne do tego, by była to dokumentacja zgodna z obecnymi przepisami.
Co warto mieć świadomość tego na temat dokumentacji cen transferowych?
Oczywiście do przygotowania takiej dokumentacji potrzebna jest wiedza, niemniej jednak również bardzo duże doświadczenie, które umożliwia na terminowe przygotowanie całkowitej dokumentacji, która wymagana jest przez władze podatkowe. Oczywiście taka dokumentacja cen transferowych musi być zgodna z obecnymi wymogami prawnymi, które zmieniły się w 2019 roku w celu uszczelnienia systemu podatkowego. Warto tutaj zaznaczyć, że o ile chodzi o ceny transferowe to dotyczą one cen, które są ustalane w transakcjach, które mają miejsce pośród tak zwanymi podmiotami powiązanymi. Takie połączenie może dotyczyć w głównej mierze związków rodzinnych czy również małżeńskich, ale również udział w kapitale czy także w zyskach. Dotyczy to też wspólników w spółce. Powinno się wspomnieć też o tym, że w przypadku cen transferowych na podmiotach spoczywają obowiązki powiązane z przedłożeniem kompletnej dokumentacji organom sprawdzeniu czy też władzom podatkowym jak także obowiązek sprawozdawczy. W tym zakresie warto z całą pewnością korzystać z pomocy specjalistycznych firm, które oferują usługi takie jak dokumentacja cen transferowych. Warto dodać także o tym, że są to usługi o charakterze kompleksowym, które dotyczą między innymi przygotowania procedur dokumentacyjnych.

Polecana strona: dokumentacja cen transferowych.

Opublikowano Kategorie Inne