Piły dla każdego

Piła do drewna
Drewno możemy do dość popularnych materiałów, jednakże do ich obróbki są używane wyrzynarki, szlifierki czy piły łańcuchowe. Jednak piła ręczna zajmuje bardzo ważne miejsce w wyposażeniu każdego warsztatu. Zanim będziemy się nim posługiwać, zadbajmy o to, aby narzędzie było przeznaczone do danej pracy.

Modele pił są dostosowane do grubości a także twardości danego drewna. Podczas wyboru zwróćmy szczególną uwagę na kształt i twardość brzeszczotu, współczynnik TPI bądź kształt zębów wraz z kątem ich nachylenia. Nie zapomnijmy jednak o rękojeści i sprawdźmy, czy brzeszczot został pokryty powłoką zabezpieczającą. Do cięcia drewna wykorzystuje się piły, których zęby są zamontowane pod mniejszym kątem niż 90°.
Piła do metalu
Piła do metalu w znacznym stopniu ułatwia obróbkę twardych materiałów. Dlatego w fachowych a także przydomowych warsztatach niewątpliwie wyszukają własną użyteczność. Producenci tak projektują swoje egzemplarze, ażeby spełniły oczekiwania wręcz najbardziej wymagających klientów. Znajduje własne zastosowanie w cięciu materiałów takich jak: rury, miedź, aluminium, stalowe profile czy tworzywa sztuczne. W nowych piłach montuje się dodatkowe warianty, które mają poszerzyć sposobów piły. Można do tego zaliczyć tryb pracy bezzapachowej a także beziskrowej. Przy tym montowane są w nich, chociażby tarcze tnące bądź  klucz oczkowy. Z takich właśnie powodów warto dobrze zastanowić się przed wyborem piły do metalu.
Piła do tartaku
Istnieje biznes, który jest bardzo konieczny i potrzebny dla społeczeństwa, lecz oczywiście nie każdy jest w stanie w tej dziedzinie osiągnąć sukces. Mowa mianowicie o tartaku. By rozpocząć działalność, pierw powinno się mieć odpowiednie wyposażenie. Piła do tartaku gra pierwsze skrzypce w tej działalności. Odróżnia się tym, iż nie sprawia jej problemu cięcie różnych drewnianych materiałów m.in.: desek podłogowych czy desek na deskowanie. Do materiałów drewnopochodnych w tym temacie zaliczymy panele podłogowe a także blaty kuchenne. Na rynku mamy ogromny wybór pił tarczowych. Zazwyczaj ich podział jest ze względu na rodzaj materiału, do jakiego zostały przeznaczone.

Źródło: taśmy do cięcia metalu.

Opublikowano Kategorie Inne