Regały do sklepu

W magazynach wykorzystuje się różne rozwiązania, które pozwalają na wydajne przechowywanie różnorakich produktów, zarówno na paletach, jak również luźnych. Wybór odpowiednich rozwiązań zależny jest w głównej mierze od dostępnej przestrzeni w magazynie, jak również profilu działalności, a zatem na przykład charakterystyki magazynowanych towarów. O ile zamierzamy przechowywać towary na paletach, to ze stuprocentową pewnością warto zainwestować w mocne regały paletowe, które pozwalają w głównej mierze na dostęp do towaru za pomocą wózków widłowych.

Pamiętajmy o tym, że ten rodzaj regału musi się charakteryzować przede wszystkim stabilną oraz mocną konstrukcją, jak też dużym udźwigiem, a zatem zastosowaniem materiałów o świetnych właściwościach użytkowych.
Regały i półki – jakie rodzaje wybierać do magazynu?
Głównie powinniśmy zwrócić uwagę na żywotność danych towarów, a zatem zastosowanie konkretnych tworzyw a także surowców wykorzystanych do ich wykończenia. W sytuacji magazynów czy sklepów najlepiej sprawdzają się regały metalowe, a więc takie, których profile a także słupy są zrobione ze stali, dodatkowo galwanizowane a także malowane proszkowo, co zabezpiecza taki produkt przed działaniem niekorzystnych czynników, takich jak wilgoć czy substancja chemiczna, ale też przed korozją oraz uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą być spowodowane przykładowo stosowaniem wózków widłowych na hali magazynowej. Takie właściwości posiadają w głównej mierze regały wspornikowe, które przeznaczone są do przechowywania towarów ciężkich. Ten typ regałów składa się zarówno z podstawy, jak także słupów, natomiast towar magazynowany jest na specjalnych belkach, które wyróżniają się dużym udźwigiem. Klienci często wybierają też dodatkowe wyposażenie, tak jak stoły warsztatowe czy specjalne antresole, które stanowią wielopoziomowe systemy regałowe. W antresolach wykorzystuje się przykładowo schody oraz chodniki, które umożliwiają obsługę ręczną. Największą wielką zaletą tego rozwiązania jest sposobność maksymalnego zastosowania dostępnej przestrzeni w magazynie czy hali, ponieważ zabudowa tego systemu może sięgać pod sam sufit. Jak się zatem okazuje, klient ma do wyboru różnorakie rozwiązania, które sprawdzają się w sklepach czy magazynach.

Sprawdź: regały półkowe.

Opublikowano Kategorie Inne