Zadania należące do OSP

Działania Ochotniczej Straży Pożarnej

W sezonie letnim, zwłaszcza wtedy, gdy na dworze panują wysokie temperatury, borykamy się z pożarami. Pożary te gasi ochotnicza straż pożarna. Straż ochotnicza jest strażą, w której działają osoby, które nie pobierają wynagrodzenia za swoją pracę.

To jest działanie charytatywne. Takie osoby są zrzeszone w ochotniczej straży pożarnej i alarmowane w razie sytuacji problemowej.
Jeżeli pojawia się pożar, to takie osoby są zadysponowane do gaszenia tego pożaru. OSP funkcjonuje poprawnie w każdej większej miejscowości i posiada przynajmniej je samochód gaśniczy. Samochód taki ma specjalną pompę, którą może pobrać stosownej ilości wody, a następnie wyrzucić jest ze specjalnego węża pod ciśnieniem. Woda ta jest później wyrzucana tym wężem i przeznaczona do gaszenia budynku albo jakiegoś innego obiektu, który płonie. Gdyby nie Ochotnicza Straż Pożarna, sporo osób mogłoby stracić dobytek całego własnego życia, bo nie potrafiłoby sobie poradzić na czas z ogniem, który ma tendencję do natychmiastowego rozprzestrzeniania się. Dzięki w szkoleniu , a ponadto wyposażeniu straży pożarnej możliwe jest gaszenie w zarodku tych pożarów, które nie narobiły jeszcze dużych szkód. OSP, które jest dobrze wyposażone, jest w stanie uporać się z ogniem de fakto szybko i tym samym ocalić dobytek dużo osób. Ochotnicza Straż Pożarna ma misję ratowania życia ludzkiego oraz ratowania życia zwierząt. Strażaków wzywa się nie tylko do pożarów, ale również do powodzi, na miejsca wypadków, do interwencji w sprawie zwierząt itp. Ich pomoc jest ważna, a też należy im się szacunek, bo w bardzo wielu sytuacjach nie pobierają oni wynagrodzenia za swoje działania. Działają w pełni pro bono, dzięki temu osoby, które są poszkodowane w pożarach i innych sytuacjach, nie muszą być obciążane kosztami takiej pomocy. Działalność Straży Pożarnych jest dla wszystkich ludzi bardzo ważna i straż powinno się w miarę możliwości wspierać z budżetów gmin i miast, by mogła jak najlepiej funkcjonuje ci służyć ludziom. Wszelkie dofinansowania na zakup nowych wozów strażackich i wyposażenia sprawia, że od razu można zrobić więcej i w krótszym czasie, a to się przekłada na powiększenie poziomu bezpieczeństwa, bo przecież wiadomo, że ono może być zapewnione wyłącznie przez dobry sprzęt.
Zobacz także: Ochotnicza Straż Pożarna.

Opublikowano Kategorie InneTagi