Zgięty kluczyk samochodowy

Kiedy konieczna jest naprawa stacyjki samochodowej siedlce. Często stacyjka znacznie przedtem daje objawy, że dzieje się z nią coś niedobrego i należy umówić się do mechanika na naprawę. Objawów, które powinien rozpoznać każdy kierowca dosłownie z niedużym doświadczeniem jest kilka.

Pierwszym z nich jest to, że kierownica jest zablokowana i nie da się jej szybko odblokować po przekręceniu kluczyka. Jeśli kierownica w ogóle często się blokuje, warto się zastanowić czy to właśnie nie początek problemów ze stacyjką. O ile kluczyk jest zgięty lub zardzewiały również może spowodować awarię stacyjki. Wtedy warto wyszukać kogoś, kto dorobi nowy kluczyk póki jeszcze ten stary jest w jednym kawałku.
Dorabianie kluczyka samochodowego Siedlce to dość powszechna usługa. Nie jest też bardzo droga, niemniej jednak warto szukać w mniejszych miejscowościach. W dużych miastach może kosztować więcej. Czasami w niedużym zakładzie ślusarskim można bez problemu dorobić taki kluczyk. Niektórzy mechanicy mają kontakt do ludzi, którzy zajmują się dorabianiem kluczyków. Jeżeli już do mechanika trafi samochód z uszkodzoną stacyjką, w której złamał się kluczyk lub jest zgięty z tego powodu, że ze stacyjką jest coś nie w porządku, w tym samym momencie może skierować właściciela do adekwatnej osoby, która może dorobić kluczyk. Zwykle naprawa stacyjki zajmuje mechanikowi kilka godzin. Najwięcej czasu zabiera mu to, by zdobyć się do stacyjki. Najczęściej musi wyjąć wiele części i zdjąć sporo zabezpieczeń, zanim dostanie się do stacyjki i części, które są w niej uszkodzone. Choć może się wydawać, że awaria stacyjki to jedna z typowych awarii samochodowych, wcale tak nie jest. Niewielu mechaników, którzy zajmują się naprawą zawieszenia, czy wymianą wydechu, naprawi też stacyjkę. Do tego potrzebna jest osoba, która zna się na samochodowej elektryce. W nowoczesnych samochodach stacyjka może mieć bardzo skomplikowaną budowę i trzeba dość długo poszukiwać mechanika, który podejmie się naprawy i zrobi to dobrze.

Sprawdź: naprawa stacyjki samochodowej siedlce.

Opublikowano Kategorie Inne