Prędkość internetu – test

Szybkość internetu nie za każdym razem pozwala nam przykładowo na płynne oglądanie filmu czy granie w gry sieciowe. Jeśli chcemy sprawdzić, jaką szybkość ma internet, to możemy skorzystać z dostępnego bezpłatnie w sieci narzędzia speed test. Jest to bardzo intuicyjny w obsłudze test służący do określenia parametrów łącza internetowego, który możemy wytworzyć zawsze, ponieważ jego wykonanie jest nie tylko i wyłącznie proste, ale też bardzo szybkie.

Warto dodać natomiast o tym, ażeby skorzystać z testów, które podają wiarygodne wyniki, a więc są oparte na nowoczesnych technologiach.
Szybkość internetu – co powinno się mieć świadomość tego na temat testu?
Należy zacząć od tego, że test szybkości internetu umożliwia nam sprawdzić jakość łącza internetowego. Testy służące do sprawdzenia szybkości internetu podają trzy parametry łącza, a mianowicie szybkość wysyłania, szybkość pobierania, jak też wartość opóźnienia, a więc parametr ping, który określany jest w ms. Warto mieć na uwadze natomiast o tym, że taki test powinien być wykonywany z zachowaniem wszystkich podstawowych zasad, a więc między innymi podczas wykonywania testu prędkości Internetu nie powinniśmy korzystać z sieci, a więc np robić zakupów w sieci, oglądać seriali czy słuchać muzyki za pomocą sieci. A przy tym, zalecane jest, ażeby z dokładnością wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki, ponieważ testowanie szybkości internetu polega na przesyłaniu plików. Kolejna na prawdę istotna kwestia dotyczy tego, aby zrestartować urządzenia takie jak router a także modem. O ile będziemy przestrzegać tych kilku głównych zasad, to ze stuprocentową pewnością uzyskamy wiarygodny wynik szybkości łącza internetowego, które pozwoli nam na przykład zweryfikować, czy dostawca internetowy wywiązuje się ze swoich zobowiązań dotyczących jakości łącza internetowego. Warto być świadomym również o tym, że test prędkości musimy wykonywać o różnych porach, ażeby sprawdzić, jak wygląda jakość łącza np w godzinach popołudniowych, a jak np w godzinach nocnych. Warto także sprawdzić szybkość Internetu w weekend, gdzie obciążenie sieci jest zazwyczaj bardzo duże. W związku z tym, że wykonanie testu zajmuje realnie chwilę, możemy taki test wytworzyć w pracy, w szkole czy w domu, aby sprawdzić szybkość łącza internetowego.

Zobacz: test internetu.