Co wyróżnia ręcznie robioną biżuterię?

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się biżuteria na zamówienie. Jest to rozwiązanie, z którego korzystają osoby ceniące sobie oryginalność oraz wspaniały styl. Niewątpliwie jest to opcja, gdy przeszukując katalogi sklepów jubilerskich, nie znajdujemy produktu, który spełniałby nasze oczekiwania.

Należy podkreślić, że biżuteria wykonywana na indywidualne zamówienie daje nam możliwość uczestniczenia w projektowania poszczególnych elementów, co stanowi nie tylko wielką zabawę, ale także umożliwia na zbudowanie produktu dla nas idealnego, który spełnia nasze wymagania w stu procentach.
Ręcznie robiona biżuteria – co warto wiedzieć na jej temat?
Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że ręczna biżuteria kraków odznacza się nietuzinkowym stylem a także niepowtarzalnością. Stanowi zatem interesującą alternatywę dla produktów, które są dostępne w sklepach jubilerskich. Jest to również dobry pomysł na prezent dla osoby, która ceni sobie nade wszystko oryginalność. Do wyrabiania biżuterii wykorzystuje się najróżniejsze materiały, które dają ogromne sposobności projektowe. Do najczęściej wykorzystywanych surowców powinno się zaliczyć srebro. Jest to surowiec stanowiący ponadczasową klasykę, który odróżnia się wspaniałym blaskiem. Należy zaznaczyć że produkty wykonywane ze srebra są w pełni bezpieczne w stosowaniu. Coraz częściej pracowniach jubilerskich stosuje się też żółte złoto. Jest to materiał charakteryzujący się szczególną trwałością. Dzięki wysokiej twardości materiału może być poddawany intensywnemu polerowaniu, co nadaje produktom jubilerskim ze złota niepowtarzalny blask. W ostatnich latach bardzo często wykorzystuje się także białe złoto, które jest uznawane za ekskluzywny materiał do wyrobu biżuterii. Można także korzystać z rozwiązań mniej popularnych, które są jednak bardzo atrakcyjne wizualnie. Jest to np tytan albo stal. Trzeba także wspomnieć, że projektowana biżuteria wzbogacona jest różnymi elementami dodatkowymi, takimi jak kamienie szlachetne czy minerały, tj. granat, kwarc, malachit, rubin, szmaragd czy agat. Jak się więc okazuje, z tak różnych materiałów można wytworzyć niepowtarzalne naszyjniki, bransoletki czy kolczyki, które będą wyróżniać się nietuzinkowością a także precyzyjnym wykończeniem.

Więcej: projektowana biżuteria.