Czym myć rozjaśniane włosy

Blond włosy wymagają specjalnej pielęgnacji. Rozjaśnianie to zabieg najbardziej obciążający dla każdego rodzaju włosów. Nawet o ile został przeprowadzony w zgodzie ze sztuką w fachowym salonie fryzjerskim, włosy są po nim mocno obciążone i należy o nie w szczególności dbać.

Najważniejszy jest profesjonalny szampon milk shake silver shine shampoo, którego specjalne składniki sprawiają, że kolor zachowuje zimny odcień i pasma nie zaczynają żółknąć. W wypadku blond włosów nieprosto zachować głęboki i naturalny kolor, zatem od czasu do czasu należy sięgnąć po
toner do włosów blond. To produkt, który dość mocno pogłębia kolor i wypłukuje niepożądany żółty odcień. Należy jednak przestrzegać wymogów, które producent kosmetyku umieścił na produkcie. Warto także założyć rękawiczki do aplikacji. Jeżeli już użyje się zbyt wiele tonera albo będzie trzymać na głowie zbyt długo, efekt może być odwrotny od oczekiwanego. Może zdarzyć się tak, że włosy zafarbują na kolor tonera i staną się niebieskofioletowe. Prócz tego będą mocno przesuszone i niełatwo będzie je rozczesać. Po koloryzacji warto także odżywiać włosy zabiegiem olejowania. Olejek należy dobrać do struktury włosów i stosować dosłownie raz w tygodniu. Na co dzień przyda się też odżywka w piance milk shake. Można ją stosować po każdym myciu włosów najlepiej wtedy, gdy włosy są jeszcze wilgotne. Spowoduje, że staną się miękkie i będą się dużo lepiej układać. Dla każdych włosów najlepsza będzie koloryzacja w odcieniach zbliżonych do naturalnego. To najmniej obciąży włosy i nie zniszczy ich. Zdarza się, że zdarza się tak, że wielokrotna i częsta koloryzacja doprowadzi włosy do takiego stanu, że konieczne stanie się ich ścięcie. Aby tego uniknąć powinno się myć włosy i pielęgnować je, stosując bardzo wysokiej jakości kosmetyków. Warto sprawdzić, co ma we własnejej ofercie hurtownia fryzjerska on-line. Można tam kupić produkty, których w swoich salonach używają profesjonalni fryzjerzy. Są stworzone z najlepszej jakości składników i pozwalają zadbać o swoje włosy w należyty sposób.

Źródło informacji: hurtownia fryzjerska online.