Prostownica do włosów

Prostownice do włosów

W nadchodzącym sezonie perfekcyjnie łatwe włosy nadal będą w modzie. Dlatego też warto jest zakupić odpowiednie akcesoria i kosmetyki, które pozwolą zyskać tego rodzaju efekt. Czym odróżnia się wspaniała prostownica do włosów i czym warto kierować się podczas zakupu takiego urządzenia?
Warto pamiętać, że obecnie istnieją różnorodne technologie prostowania włosów.

Najbardziej znana jest podstawowa prostownica, która posiada metalowe płytki. Jej priorytetową wadą jest to, że nie nagrzewają się one równomiernie, co sprzyja zniszczeniom włosów. Dlatego o wiele bardziej aktualnie polecane są tak zwane prostownice ceramiczne albo z łączonych materiałów. Takie płytki nagrzewają się równomiernie, dzięki czemu szybciej można uzyskać określony efekt. Nabywając tego typu urządzenie warto jest zwrócić uwagę na to, ażeby miało ono sposobność regulacji temperatury. To ważne, ponieważ cieńsze włosy nie wymagają 200 stopni Celsjusza, ażeby je wyprostować. Oprócz zwracania uwagi na rodzaj płytek warto jest też sprawdzić, czy dana prostownica posiada jakikolwiek system ochrony włosów. Obecnie jedną z sposobności jest między innymi jonizacja. Prostownica jonizująca włosy przy prostowaniu głównie zapobiega ich puszeniu się i elektryzowaniu. Stąd też warto rozważyć taką opcję, o ile włosy są przesuszone i łatwo ulegają uszkodzeniom pod wpływem temperatury.
W obecnych czasach niekoniecznie należy decydować się na standardową prostownicę. Aktualnie istnieją również inne sposoby uzyskiwania łatwych włosów niż przesuwanie ich po nagrzanych płytkach. Pierwszą opcją jest zakup prostownicy, która funkcjonuje jak promiennik ciepła. Zamiast nagrzewających się płytek wykorzystywane jest w tym przypadku ciepłe światło. które funkcjonuje bezpośrednio na prostowane włosy, co ma uchronić je przed częścią uszkodzeń.
Za zdecydowanie najlepsze prostownice w teraźniejszych czasach uznawane są jednak te, które zamiast standardowego nagrzewania wykorzystują do prostowania włosów parę wodną. Prostownice parowe umożliwiają szybką i łagodną dla pasm stylizację. Warto wspomnieć, że tożsamo jak w przypadku innych prostownic też ta posiada płytki, dlatego najlepiej jest wybrać model, który posiada równomiernie nagrzewające się płytki z ceramiki.
Warto sprawdzić: najlepsze-prostownice.pl.