Fala uderzeniowa w leczeniu ostrogi piętowej

Wiele ludzi zmagających się z silnymi dolegliwościami bólowymi występującymi w stopie zastanawia się, gdzie poszukiwać fachowej pomocy. Warto dodać o tym, że najlepszym miejscem będą gabinety osteopatii a także rehabilitacji, które oferują nie tylko terapię manualną czy też klasycznymi metodami rehabilitacyjnymi, ale stosują także nowoczesne rozwiązania tj. fala uderzeniowa skupiona. Taka metoda wykorzystywana jest w głównej mierze w leczeniu dolegliwości, które utrudniają poruszanie się.

Warto wspomnieć o tym, że stosowanie takiej metody pozwala na uzyskiwanie dobrych efektów z krótkim czasie, dlatego jest to metoda zalecana w przypadku różnych schorzeń dotyczących między innymi występowania narośli kostnych. Warto mieć na uwadze jednakże o tym, że zabiegi z użyciem takiej skupionej fali uderzeniowej muszą być przeprowadzone przez wykwalifikowany personel, dlatego też warto korzystać z placówek, które wykorzystują tę metodę w leczeniu.
Leczenie w przypadku występowania ostrogi piętowej – na co zwrócić uwagę?
Należy podkreślić, że schorzenie takiej jak ostroga piętowa jest bardzo dokuczliwe dla pacjentów. Jego występowanie wiąże się z dolegliwościami bólowymi, które utrudniają albo nawet uniemożliwiają poruszanie się. Dlatego w przypadku występowania silnych dolegliwości bólowych, powinno się jak najszybciej umówić się na wizytę u fachowców. Po zdiagnozowaniu rozpoczyna się właściwa terapia, która ma na celu zlikwidowanie przyczyny występowania dolegliwości jak również uśmierzenie bólu. Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że występowanie takiej dolegliwości wiąże się także z występowaniem stanu zapalnego. A jeżeli chodzi o przyczynę ostrogi piętowej to może ona być wywołana na przykład przebytymi później urazami przykładowo takimi jak urazy stawu biodrowego. Poważne urazy stawu kolanowego czy biodrowego wywołują zmiany postawy ciała, a to sprawia nadmierne obciążenie kości piętowej, co wiąże się także występowaniem narośli kostnej, która jest bezpośrednią przyczyną dolegliwości bólowych występujących w przypadku ostrogi piętowej. Jeżeli już chodzi o innowacyjne metody leczenia to taką skuteczną metodą jest rozbijanie ostrogi piętowej za pomocą fali uderzeniowej skupionej. Pozwala ona na punktowe rozdrabnianie występującej narośli na kości piętowej.

Dodatkowe informacje: fala uderzeniowa skupiona.