Fala uderzeniowa – zastosowanie

Placówki rehabilitacyjne oraz fizjoterapeutyczne oferują swoim pacjentom szerokie spektrum zabiegów, które w głównej mierze redukują odczucia bólowe, jak też pozwalają na odzyskanie sprawności ruchowej utraconej przykładowo w wyniku bardzo poważnych urazów kończyn czy także kręgosłupa. Coraz popularniejszą metodą wykorzystywaną w rehabilitacji jest fala uderzeniowa łódź. Warto pamiętać jednakże o tym, że doświadczeni profesjonaliści tacy jak fizjoterapeuci a także rehabilitanci wykorzystują we własnejej pracy sporo innowacyjnych rozwiązań, które dostosowane są do potrzeb oraz chorób konkretnego pacjenta.

Na rehabilitację powinny zgłosić się między innymi osoby, które cierpią na przewlekłe choroby, na przykład takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, które stopniowo ograniczają sprawność ruchową pacjenta.
Co warto mieć świadomość tego na temat terapii falą uderzeniową?
Na początku należy podkreślić, że fala uderzeniowa łódź to zabieg, który jest nieinwazyjny, w pełni bezbolesny dla pacjenta, a jednocześnie jest to nowoczesna technika, która z powodzeniem wykorzystywana jest w terapii bólu przewlekłego, który dotyczy układu mięśniowego i szkieletowego. Pacjenci już po pierwszym zabiegu odczuwają sporą poprawę, ponieważ jest to zabieg, który niweluje dolegliwości bólowe, ale również funkcjonuje przeciwzapalnie. W współzależności od przypadku pacjenta potrzebnych jest kilka sesji, tak by zyskać satysfakcjonujący efekt np w postaci całkowitego zlikwidowania dolegliwości bólowych danego rejonu ciała. Warto pamiętać o tym, że ta technika wykorzystywana jest przy leczeniu bólu mięśni oraz stawów, tyczy się to między innymi mięśnia piszczelowego łydki. Takie stany bólowe mogą być wywołane przez różnorodne czynniki, na przykład mechaniczne. Warto być świadomym również o tym, że fala uderzeniowa łódź je z powodzeniem wykorzystywana jest w zabiegach estetycznych polegających na usuwaniu cellulitu. Dzięki temu, że komórki tłuszczowe pochłaniają energię drgań, niweluje się ich objętość, a nadmiar zostaje usunięty z organizmu przez układ limfatyczny. Prócz tego taka fala uderzeniowa powoduje również zwiększenie wydajności działania procesów metabolicznych w organizmie. Jak zatem widać, jest to nowoczesna i skuteczna technika między innymi przy usuwaniu dolegliwości bólowych.

Sprawdź: uderzeniowafala.pl/ – fala uderzeniowa łódź