Kiedy stosowana jest fala uderzeniowa?

Coraz częściej w leczeniu oraz terapiach np rehabilitacyjnych wykorzystuje się przyszłościowe rozwiązania, które dają dobre rezultaty dla różnych grup pacjentów. Takim przyszłościowym wyjściem jest fala uderzeniowa łódź. Jest to terapia, w której wykorzystuje się najwyższej jakości sprzęt, którego głowica emituje energię drgań mechanicznych.

Warto pamiętać o tym, że przede wszystkim jest to zabieg bezpieczny, nieinwazyjny oraz bezbolesny, który może być ważnym elementem terapii różnorakich schorzeń czy także dolegliwości. Powinno się pamiętać też o tym, że jest to zabieg stosowany miejscowo. Co interesujące terapia falą uderzeniową znajduje także zastosowanie w medycynie estetycznej, ponieważ służy do redukcji cellulitu. Energia drgań mechanicznych przekazywana jest na głębokość kilku centymetrów, gdzie dochodzi do rozbijania komórek tłuszczowych, a następnie są one wydalane z organizmu poprzez układ limfatyczny.
Zastosowanie fali uderzeniowej – na co zwrócić uwagę?
Głównie fala uderzeniowa łódź to innowacyjne rozwiązanie w zakresie terapii silnych dolegliwości bólowych w układzie mięśniowo-szkieletowym. Warto wspomnieć także o tym, że fala uderzeniowa znajduje użycie w sytuacji leczenia schorzeń oraz urazów, a zatem na przykład może być wykorzystywana w terapii ostrogi piętowej. Powinniśmy pamiętać o tym, że jest to rodzaj zwyrodnienia, które powstaje w wyniku długiego stanu zapalnego. Konsekwencją jest powstanie narośli kostnej, która może być rozbijana właśnie z użyciem techniki takiej jak fala uderzeniowa. Warto być świadomym także o tym, że schorzenie wiąże się z dolegliwościami bólowymi, które utrudniają chodzenie. Warto zdawać sobie sprawę się także o tym, że fala uderzeniowa łódź działa nie jedynie przeciwbólowo, ale także wykorzystywana jest w terapii rozmaite schorzeń oraz funkcjonuje przeciwzapalnie. Dlatego też może być z powodzeniem stosowana przy bólach mięśni a także stawów. Warto być świadomym o tym, że dotyczy to różnorakich partii a więc np nadgarstku barku czy też ramienia. Jest to metoda bardzo skuteczna w przypadku niwelowania dolegliwości bólowych, ponieważ stosowana jest miejscowo. Warto zatem wybierać takie placówki medyczne, które dysponują sprzętem do terapii fali uderzeniowej.

Więcej informacji na stronie: http://www.uderzeniowafala.pl/