Kiedy warto skorzystać z komory hiperbarycznej?

Dzięki zaawansowaniu technologicznemu mamy dostęp do szeregu nowoczesnych rozwiązań, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu, ale poprawiają także nasze samopoczucie. Takim właśnie nowoczesnym wyjściem jest komora hiperbaryczna. Jest to specjalna komora, w której panują specyficzne warunki, a mianowicie podwyższone ciśnienie, jak również podwyższone stężenie tlenu.

Dzięki takim warunkom tlen efektywnie dociera do tkanek organizmu, odżywiając je oraz regenerując, co daje szereg prozdrowotnych konsekwencji, w głównej mierze takich jak spowolnienie procesów starzenia, a więc odmłodzenie organizmu. Warto zatem poznać więcej informacji na temat korzyści zdrowotnych płynących z zażywania sesji w komorach hiperbarycznych.
Tlenoterapia – zalety
Głównie na samym początku powinno się wyjaśnić, że sesja w komorze hiperbarycznej, a więc tlenoterapia, jest absolutnie bezpieczna, nie zagraża w żaden sposób zdrowiu pacjenta. Z tlenoterapii mogą skorzystać zarówno osoby dorosłe, jak też dzieci. Zalecana jest ona na przykład osobom po urazach kostnych czy stawowych, ponieważ zwiększone stężenie tlenu korzystnie wpływa na regenerację uszkodzonych elementów układu kostnego, mięśniowego czy stawowego. Sesje w komorze hiperbarycznej są też elementem regeneracji sportowców, którzy intensywnie trenują. Warto także wspomnieć o tym, że sesja w komorze hiperbarycznej przebiega w komfortowych dla pacjenta warunkach, ponieważ jest to komora wyposażona w komfortowe siedzenia, jak również klimatyzację. Pacjent może też dostosować do swoich potrzeb oświetlenie. Na 100 procent warto stosować tlenoterapię, ponieważ jest to forma, która niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych. Głównie wspomaga pracę serca, koryguje ukrwienie wszystkich tkanek. Przy tym wspomaga pracę układu nerwowego, a zatem pomaga zwalczać między innymi zmęczenie, stany depresyjne czy bóle głowy. Wiele ludzi korzysta z sesji w komorze hiperbarycznej dla efektu odmładzania. Podwyższenie stężenie tlenu sprawia, że uruchamiane są uśpione mechanizmy regeneracyjne, a to daje efekt odmładzania, poprawiając między innymi kondycję skóry. W dodatku, tlenoterapia przyspiesza również metabolizm komórkowy i pomaga usunąć toksyny z organizmu.

Polecana strona: hiperbarycznalodz.pl