Samochód zastępczy z OC sprawcy

Samochód z OC sprawcy

Według obowiązujących przepisów w naszym kraju, każda osoba poszkodowana na prawo domagać się samochodu zastępczego. Aktualnie samochód osobowy uważany jest za podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Nie musicie więc specjalnie argumentować swojej potrzeby posiadania samochodu zastępczego, gdy wasze auto jest wciąż uszkodzone po wypadku samochodowych.

Samochód z OC sprawcy przysługuje wam jednak jedynie na czas naprawy waszego auta. O ile wasz samochód nadaje się tylko do kasacji, to najczęściej zakład ubezpieczeń oszacowuje ilość dni, która powinna przeciętnie wystarczyć na kupienie nowego samochody. Wyłącznie przez ten czas będziecie mogli poruszać się bezpłatnie samochodem zastępczym.

Auto z OC sprawcy możecie wynająć od jednej ze z firm zajmujących się ich wynajmem. Wszystkie oferowane auta zastępcze są dosyć nowe , a oprócz tego w stu procentach sprawne. Zgodnie z prawem możecie wybrać wyłącznie samochód zastępczy odpowiadający wartości waszego samochody. Niestety prawo to nie funkcjonuje w drugą stronę i dość w bardzo wielu przypadkach dostępne samochody zastępcze są o wiele tańsze, niż wasze auto czekające w warsztacie na naprawę. Samochód zastępczy będzie wam przysługiwał wyłącznie do czasu całkowitej naprawy waszego samochody w warsztacie samochodowym. Wraz z odebraniem z warsztatu samochodowego waszego auta, powinniście od razu zwrócić samochód zastępczy. Jeżeli będziecie zbyt długi zwlekali z oddaniem samochodu zastępczego, to ubezpieczyciel może wam nie wypłacić pieniędzy za każdy dzień zwłoki. Zadaniem zakładu ubezpieczeń jest w każdym momencie wyrównanie waszych strat. Osoba poszkodowana nigdy nie może się wzbogacić na wypadku samochodowym. W praktyce oznacza to niestety, że zakłady ubezpieczeń dość mocno zaniżają stawki odszkodowań , a oprócz tego próbują jak najbardziej skrócić czasu wynajmu samochodu zastępczego. Możecie być więc pewni, że przyjdzie wam zapłacić z własnej kieszeni za każdy dzień zwłoki przy oddawaniu z powrotem samochodu zastępczego. Warto zatem jeszcze tego samego dnia, zaraz po odzyskaniu swojego samochody, odstawić samochód zastępczy do firmy od której go wynajęliście.
Zobacz więcej: auto z oc sprawcy siedlce.