Stare samochody – skup

Właściciele starych aut coraz częściej sprzedają je do skupów. Jest to niewątpliwie rozwiązanie komfortowe, które zdobywa coraz większą popularność, zwłaszcza pomiędzy osób, którym zależy na tym, ażeby transakcja przebiegła szybko i bezpiecznie. Warto wspomnieć jednak o tym, że skup pojazdów Katowice, to nie tylko odkupywanie starych pojazdów, niemniej jednak również usługi dodatkowe, tj. demontaż pojazdów należących do różnorakich modeli czy marek.

O ile zatem mamy stary samochód, możemy go albo odsprzedać do skupu albo również zezłomować w profesjonalnej stacji demontażu pojazdów, która wystawia zaświadczenia a także dokumenty niezbędne do wyrejestrowania pojazdu w urzędzie.
Jak funkcjonują skupy aut?
Wiele osób, które posiadają stare samochody, których już nie używają i nie zamierzają naprawiać, korzysta z usług skupu samochodów, na przykład takich jak skup pojazdów Katowice. Jest to rozwiązanie, które wiąże się z licznymi korzyściami. Przede wszystkim minimalne formalności, co pozwala nam na szybkie pozbycie się samochodu i otrzymanie gotówki do ręki dosłownie tego samego dnia co zgłoszenie do skupu. Pracownik skupu pojawia się w umówionym terminie u właściciela auta, a następnie kreuje oględziny, które pozwalają mu na wycenienie auta i zaproponowanie adekwatnej kwoty właścicielowi. Jeśli właściciel przystanie na zaproponowane warunki, to wówczas następuje podpisanie umowy, a następnie wręczenie gotówki do ręki. Jak się więc okazuje, formalności ograniczone są do minimum, a cała transakcja przebiega w bezpieczny sposób. Warto dodać też o tym, że samochód odbierany jest przez skup, a więc za pomocą lawety. W praktyce znaczy to, że nie powinniśmy ponosić dodatkowych kosztów, które są powiązane z dojazdem do punktu stacjonarnego skupu, co jest w szczególności utrudnione w sytuacji niesprawnego technicznie auta. Jeśli jednak samochód jest rzeczywiście w złym stanie, a jego wartość nie przekracza tak zwanej wartości złomowej, to wówczas możemy go oddać do stacji demontażu aut. Powinno się pamiętać o tym, że złomowanie samochodów w Katowicach to usługa realizowana przez fachowa stacje demontażu, które dysponują w głównej mierze właściwym zapleczem technicznym, która pozwala na utylizację oraz recykling części samochodowych.

Zobacz również: auto złom Katowice