Wyłudzanie danych – kredyt

W związku z tym, że coraz więcej osób korzysta z bankowości elektronicznej, bardzo często mamy do czynienia z atakami hakerów, którzy usiłują przykładowo wyłudzić kredyt lub także wykraść pieniądze z naszego konta internetowego. Trzeba zaznaczyć, że kradzież pieniędzy z konta bankowego jest przestępstwem, które w każdej sytuacji powinno się zgłaszać na policję, nieważne ile środków finansowych straciliśmy. Dodatkowo, powinniśmy bez wątpienia zawiadomić o takim zdarzeniu nasz bank, który zgodnie z prawem musi dołożyć wszelkich starań, aby zabezpieczyć nasz rachunek bankowy.

Warto mieć na uwadze też o tym, że w przypadku kradzieży środków finansowych z konta bankowego możemy korzystać z profesjonalnej pomocy prawnika, który pomoże nam odzyskać utracone pieniądze.
Ataki hakerów – pomoc prawnika
Cyberprzestępstwa mają coraz większy udział w ogólnej puli przestępstw. Jest to oczywiście spowodowane coraz większą aktywnością internautów, którzy korzystają z internetowych kont bankowych na przykład uczestnicząc w aukcjach w sieci lub robiąc zakupy. Fundamentem jest bez wątpienia zachowanie szczególnej ostrożności, a więc np nie otwieranie wiadomości, które rzekomo zostały przesłane na naszą skrzynkę pocztową przez nasz bank. Jeżeli już mamy wątpliwości, najlepiej skontaktować się z placówką banku i dowiedzieć się, czy de facto rozsyłała ona do swoich klientów jakieś wiadomości tekstowe z informacjami. Najlepiej jednak założyć, że jest to próba ataku hakerskiego, ponieważ jeżeli klikniemy w link załączony w takiej wiadomości, to bardzo często na naszym komputerze czy telefonie instaluje się oprogramowanie złośliwe, które daje możliwość zdobyć się hakerowi na nasze internetowe konto bankowe. Wielu użytkowników internetowych kont bankowych zastanawia się, co to jest nieautoryzowana transakcja. Powinno się wyjaśnić, że są to takie transakcje płatnicze, które odbyły się bez naszej zgody, a przy ich zrealizowaniu użyto np naszego internetowego konta albo karty kredytowej. A dodatkowo, hakerzy wcale nie muszą mieć fizycznej kopii naszej karty, ponieważ wystarczy że wykonali jej skan. Jak się więc okazuje, nieautoryzowane transakcje to dosyć popularna forma kradzieży pieniędzy z internetowych kont bankowych.

Zobacz również: kradzież pieniędzy z konta bankowego.

Opublikowano Kategorie Prawo