Prezent dla podróżnika – mapa do zdrapywania

Znalezienie pięknego a także użytecznego podarunku nie jest misją łatwym. Trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii, a jedna z podstawowych tyczy się upodobań oraz zainteresowań osoby, którą zamierzamy obdarować. Zdecydowanie idealnym pomysłem na prezent dla osoby, która pasjonuje się podróżowaniem, jest mapa zdrapka świata.

Jest to mapa, na której możemy wydrapywać kolejne odwiedzane miejsce, co stanowi rodzaj pamiętnika podróżnika. Jest to oryginalny oraz praktyczny prezent, który służy obdarowanej osobie przez bardzo długie lata. Jeżeli zatem nie mamy pomysłu na prezent dla osoby, która na prawdę bardzo często podróżuje, warto prześledzić zakup mapy do zdrapywania.
Prezent dla miłośnika podróży – mapa do zdrapywania
Na samym początku trzeba podkreślić, że taka mapa wykonywana jest z materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu będzie nam służyła przez bardzo długie lata. Nadruk określonego rodzaju mapy przykrywamy jest specjalną farbą do zdrapywania, która może posiadać różny kolor, bardzo często są to farby złote oraz czarne. Należy też dodać, że taka mapa świetnie nadaje się na dekoracje ścienną, która ozdabia gabinet albo pokój dzienny. Możemy też dokupić do niej specjalną ramę. Ramy realizowane są z różnych materiałów. Na rynku dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu na pewno uda nam się zamówić produkt, który będzie spełniał nasze oczekiwania. Jeśli natomiast mapa ma być przeznaczona na prezent dla bliskiej osoby, np z okazji urodzin lub rocznicy ślubu, to wówczas zostanie nam dostarczona w specjalnej ozdobnej tubie, dzięki czemu nie będziemy musieli przejmować się o stosowanie jakiś dodatkowych dekoracji. Na rynku dostępnych jest kilka wariantów map do zdrapywania. Bardzo dużą popularnością cieszy się mapa zdrapka europy. Jest to mapa z politycznym podziałem Europy uwzględniająca największe atrakcje turystyczne na terenie starego kontynentu. Dzięki niej możemy odkrywać kolejne interesujące miejsca w Europie, lub zaznaczać te, które udało nam się odwiedzić lub te, które planujemy dopiero odwiedzić. Zdecydowanie jest to oryginalny pomysł na prezent, który stanowi nie tylko i wyłącznie intrygującą dekoracje ścienną, niemniej jednak również coś w rodzaju osobistego pamiętnika podróży. Jeżeli już więc nie mamy dobrego pomysłu na prezent, warto bliżej zaznajomić się z tematem map do zdrapywania.

Więcej: scratch map.